Instrumenty

Wybór instrumentu to podstawowa kwestia przy organizowaniu oprawy muzycznej.

Instrument solowy bez akompaniamentu brzmi bardzo skromnie, dlatego niektórzy z naszych muzyków grają z akompaniamentem podkładów muzycznych (skrzypce, wiolonczela, saksofon) co jest alternatywnym rozwiązaniem dla zespołów i częstym wyborem przy ślubach cywilnych i humanistycznych

Najczęstszy wybór Par Młodych, które decydują się na ślub kościelny to instrument solowy i organy. Instrumenty można również dowolnie łączyć, np.: skrzypce i saksofon, skrzypce i harfa, gitara i wokal.

Należy mieć na uwadze, że organista może zapewnić nie tylko akompaniament dla instrumentu czy wokalu, ale również oprawę muzyczną części stałych i fragmentów liturgii śpiewanych z wiernymi i księdzem. Nie jest to jednak obligatoryjne. Przy braku organisty, części te są mówione.

Można również wybrać opcję samych organów a dodatkowo zdecydować się na jeden z naszych zespołów, który zapewni oprawę muzyczną nie tylko podczas ceremonii ślubu kościelnego, ale również podczas składania życzeń oraz obiadu weselnego. 

Jeżeli posiadacie Państwo już organistę spoza naszej firmy a jednocześnie chcielibyście skorzystać z usług naszych muzyków – jesteśmy otwarci na współpracę z osobami spoza naszej Agencji. 

Dysponujemy własnymi instrumentami i nagłośnieniem, w związku z czym brak organów w kościele, czy nagłośnienie muzyki na ślubie plenerowym nie stanowi dla nas żadnego problemu.