Kwartet Ba-rock

 

Zespół „Ba-rock” został założony w 2006 roku przez Misze Tsebriy, absolwenta Państwowego Konserwatorium w Odessie, i składa się z członków orkiestry Opery na Zamku w Szczecinie. W swoim repertuarze zespół posiada utwory muzyki klasycznej, rozrywkowej i sakralnej, proponując koncerty tematyczne (przeboje muzyki klasycznej, filmowej, arie operowe i operetkowe, walce, tanga, romanse rosyjskie i inne). Muzycy towarzyszyli wokalistom w wykonaniu „Stabat mater” Pergolesiego podczas Zaduszek teatralnych w 2013r.
Muzyka w wykonaniu zespołu „Ba-rock” często tworzy oprawę takich wydążeń jak wystawy lub premiery teatralne, rożnego rodzaju uroczystości i spotkania. Mużyków można także posłuchać w naszym regionie przy okazji imprez plenerowych. Zespól jest zapraszany przez samorządy, jak i firmy prywatne.
Występy kwartetu cieszą się dużą popularnością także wśród najmłodszych słuchaczy, koncerty w szkołach podstawowych Szczecina pokazują dzieciom muzykę na przestrzeni czasowej właśnie od Baroku po Rock.